loading...
حرفه ای ها | با ما حرفه ای شوید

اینم یه نرم افزار باحال واسه اون هایی که با کامپیوتر زیاد کار میکنند.

طرز کار این نرم افزار اینه که نور صفحه و رنگش رو بسته به نور خورشید تقییر میده تا کمترین آسیب به چشمان شما وارد شود.

اگه از این نرم افزار استفاده کنید.دیگه از چشم درد خبری نیست... و عاشقش میشین...

با الکترونیکی شدن زندگی های امروزی و استفاده بیش از حد ما از کامپیوتر باعش میشود تا زمان زیادی به صفحه های نمایش نگاه کنیم. که صدمه زیادی به چشمان ما میزند ... هه نگران نباشید جز خستگی و درد مشکل دیگری برای شما بوجود نمی آید. که با استراحت کردن حل میشود. با این که پیشرفت زیادی در زمینه ی صفحات نمایش داشته ایم ولی باز هم مشکل خستگی چشم ها معضلی شده برا خودش

به گزارش «موسسه بوووق» 

اسنفاده طولانی مدت از رایانه و موبایل در دراز مدت موجب ضعف بینایی میشود به طور مستقیم یعنی کم کم و تدریجی چشمان شما ضعیف میشود ... نترسید عینکی نمیشید ولی زود تر خسته میشوید.

با وجود اینکه با آمدن نسل جدید مانیتور ها از آسیب های اونها جلوگیری شده ولی هنوز چشمان ما در خیره گی طولانی مدت آسیب میبیند.

با این وجود نرم افزار هایی ساحته شده اند که آسیب های ناشی را تا جایی ک میتوان کاهش داد.نرمافزار f.lux یکی از این نرم افزار هایی است که به راحتی این کار را میکند.

در اصل طرز کار این نرم افزار این است که به طور هوشمند و خودکار رنگ و روشنایی نمایش گر را متاناسب با موقعیت خورشید در طول شبانه روز طنظیم میکند. تا کمترین آسیب به چشمان شما وارد شود.

 

در واقع روش کار f.lux به این ترتیب است که شدت نور را در روز بیشتر میکند تا تقلیدی از تابش نور خورشید باشد و در طول شب با کاستن از شدت نور و گرم کردن رنگها میزان تشعشع صفحه نمایش را به حداقل میرساند. این نرم افزار به خصوص برای کسانی که در طول شب استفاده زیادی از رایانه دارند، مناسب است.

خصوصن این نرم افزار برای افراد شب کار خیلی مناسب میباشد.

نصب این نرم افزار خیلی راحت و کم حجم میباشد و به طور خودکار با در نظر گرفتن ساعت و محل سکونت شما!!! میزان نور و رنگ را کنترل میکند. اگرم خیلی حالتون خرابه میتونید تو تنظیمات دستی میزان نور و رنگ رو تقییر بدید.

همچنین دکمه ای برای تنظیم مکان جغرافیایی شما در نظر گرفته شده است که چنانچه f.lux به اشتباه موقعیت شما را تنظیم کرده بود، میتوانید برای تغییر آن از این گزینه استفاده نمایید. اما گزینهTransition Speed همانگونه که از نام آن بر می آید، سرعت تغییر رنگ و نور را تنظیم میکند:

نرم افزاری هوشمند برای محافظت از چشمان شما

همچنین کاربر این امکان را دارد که برنامه را به شکل موقت برای یک ساعت یا تا طلوع بعدی خورشید، غیر فعال کند. ضمن آنکه از صفحه اصلی نرم افزار نیز کاربر قادر به غیر فعال کردن نرم افزار است:

در ضمن میتونید برنامه رو بظور موقت غیر فعال کنید. مثلن تا وقت غروب.

نرم افزاری هوشمند برای محافظت از چشمان شما

کسانی هم که بیشتر از یک نمایشگر دارند هم میتونند تنظیمات متفاوتی برا هر کدوم انجام بدن.

همچنین f.lux یک اپپ برا گوشی های آیفون منتشر کرده ک توی اون هم همین کار رو میکنه. یک چیز جالب در اینجا اونه که این نرم افزار بر روی گوشی های Jailbreack شده iOS نیز نصب مشه و به عبارتی نصب آن از طریقCydia نیز ممکن است:

نرم افزاری هوشمند برای محافظت از چشمان شما

 

نرم افزاری هوشمند برای محافظت از چشمان شما

شاید در نگاه اول ای نرم افزار، کار چندان جذاب یا عجیبی صورت نمیدهد. اما واقعیت آن است که بعد از نصب آن و گذشتن مدت زمانی از کار با آن متوجه خواهید شد که در حال عادی، نور صفحه نمایش شما تا چه حد زیاد و غیر طبیعی است و در حالی که به این نور زیاد عادت کرده اید، متوجه آسیبی که به چشمهای شما میرسد، نمیشوید.

شاید تو نگاه اول بنظر شما این کارا همش چرت و پرت باشه ولی تو دراز مدت مثلن بعد یه ساعت استفاده!!! تاثیرش رو درک میکنید.برای این کار نور صفحه رو تا جایی ک میشه تیره کنید و به کار خودتون ادامه بدید ... نگران گرمی زیاد رنگ نباشید بعدن بهش عادت میکنید.حالا بعد از یک ساعت اصن نرم افزار رو ببندید تا تفاوت را احساس کنید. و خیلی زود عاشقش بشید.

در آخر یک نکته ی توپ ک اصلن تو اینترنت نیس اینه که برای این که چشماتون کمتر درد بگیره تو هر نیم ساعت ساعت یک ساعت یه دقیقه یا ده ثانیه به یه جای دور خیره بشید تا مردمک چشماتون به کار بیفته 

F.lux

Free for Windows.

 
ارسال نظر برای این مطلب

کد امنیتی رفرش
درباره ما
حرفه ای ها,پی سی تیچ,آموزش,کامپیوتر,ترفند,کمک,اینترنت,نرم افزار,افزونه,اکستنشن,
اطلاعات کاربری
صفحات جداگانه
کدهای اختصاصی
حرفه ای ها,پی سی تیچ,آموزش,کامپیوتر,ترفند,کمک,اینترنت,نرم افزار,افزونه,اکستنشن,